אירופה ומרכז אסיה

  מסממני משבר החוב באירופה: עלייה בביקוש לביטוח אשראי

  1/04/2012

  בין היעדים החדשים לביטוח אשרא - יוון, איטליה, ספרד ודנמרק

  לאחרונה מורגשת עלייה משמעותית בביקושים של חברות ישראליות לביטוחים באירופה. השינוי נובע ממשבר החובות ביבשת ומההכרה שגם מדינות מפותחות בגוש האירו עלולות להיקלע למשבר נזילות ולא לפרוע חובות. "חברות שייצאו בעבר בלא ביטוח שוקלות לבצע ביטוח, אפילו כשמדובר על יצוא לדנמרק, ובוודאי כשמדובר על יצוא ליוון, פורטוגל, או איטליה", אמר צבי חלמיש, מנכ"ל אשרא.

  לדבריו, החברה מחלקת את מדינות היעד של היצוא הישראלי לשבע קבוצות, על-פי רמת הסיכון הגלומה בפעילות מול כל אחת מהן. ברמת הסיכון הגבוהה ביותר ניתן למצוא מדינות כמו קמבודיה, טנזניה, אוקראינה וסורינאם, וגם את החברה החדשה בקבוצה - יוון. בקבוצה הבטוחה ביותר נמצאות כל מדינות מערב אירופה, ארה"ב וגם דרום קוריאה ופורטו ריקו. מצרים וירדן נמצאות בדירוג אחד לפני האחרון מבחינת סיכון, וטורקיה ברמה אחת גבוה יותר. בין היעדים החדשים שזוכים כיום לביטוח של חברת אשרא נמנים יוון, איטליה, ספרד ודנמרק.

  בשנה החולפת נפתחו מדינות חדשות לכיסוי והורחב הכיסוי הביטוחי למדינות המדורגות בסיכון גבוה. החברה אישרה לראשונה פרויקטים במדינות כמו אוקראינה, זמביה, אתיופיה, ניגריה, קמבודיה ומצרים. במקביל, הרחיבה החברה את הכיסוי הביטוחי לטורקמניסטאן, בלארוס, גבון, גאנה, הפיליפינים ווייטנאם.

  עבור לתוכן העמוד