אמריקה הלטינית והאיים הקריביים

  ונצואלה וארגנטינה ישקיעו בפרויקטי אנרגיה בבוליביה.

  14/08/2007

  ב- 10 באוגוסט הבטיחו ונצואלה וארגנטינה להשקיע בפרויקטי נפט וגז חדשים בבוליביה, התרה אחרי משקיעים חדשים לאחר הלאמת מגזר האנרגיה בשנה שעברה. מנהיגי שלוש המדינות נפגשו בעיר Tarija, בירת הגז הטבעי של בוליביה. נשיא ארגנטינה Nestor Kirchner אמר כי יעניק לבוליביה הלוואות בהיקף של 450 מיליון דולר למפעל עיבוד כדי לשנע יותר גז טבעי לארגנטינה. קודם באותו היום השיקו ונצואלה ובוליביה ברית אנרגיה שאפתנית, 600 מיליון דולר לגילוי נפט ע"י חברה דו-לאומית חדשה, YPFB-Petroandina.
   
  במאי 2006 הלאים נשיא בוליביה Evo Morales את מגזר האנרגיה, והגדיל באופן משמעותי את נתח הרווח הממשלתי מפרויקטי חברות נפט זרות כמו Petrobras הברזילאית ו- Repsol-YPF הספרדית.
   
  נשיא ונצואלה Hugo Chavez הבטיח להשקיע במגזרי האנרגיה בארגנטינה, באורוגוואי ובאקוודור וכן בבוליביה. הוא משתמש בעושר מייצוא נפט כדי להעמיק את השפעתו הסביבתית. המיזם המשותף החדש עם Morales, 60% בוליביה ו- 40% לוונצואלה, יעסוק בגילוי נפט באזור האמזונאס מצפון ללה-פאס ובדרום-מזרח בוליביה. כמו כן, הנשיא Chavez הבטיח גיבוי פיננסי לבוליביה כדי להתחיל לפתח תעשייה פטרוכימית. נוסף על כך, שני הנשיאים הכריזו על השקעה משותפת בהיקף של 70 מיליון דולר במפעל תרמו-חשמלי. בוליביה תשקיע 60% ואת היתר תשלים ונצואלה.
   
  ארגנטינה תעניק לבוליביה הלוואה בריבית של 1.5% ל- 20 שנה למימון מפעל הפרדת גז שצפוי להיות הגדול ביותר בדרום אמריקה, עם קיבולת לעיבוד 30 מיליון מטר מעוקב של גז ביום. בעבר הבטיח הנשיא Kirchner להשקיע 1.5 מיליארד דולר נוספים בצינור שיהיה מוכן תוך שלוש שנים כדי להגדיל את ייבוא הגז הטבעי מבוליביה לארגנטינה ל- 20 מיליון מטר מעוקב ביום, כמעט פי שלוש מהרמה הנוכחית. מבקריו טוענים כי הפיקוח שלו על מחירי הגז הטבעי המופק בארגנטינה פגע בהשקעות בתעשיית האנרגיה במדינה ומטילים ספק בתכניותיו להגדיל את האספקות של גז יקר יותר מבוליביה.

   

  עבור לתוכן העמוד