מרכז ודרום אפריקה

  מדינות אירופה ואפריקה מגבשות תוכנית משותפת בנושא ההגירה

  25/07/2006

  ב- 11 ביולי הסכימו שרים ממדינות אפריקה ואירופה לשתף פעולה באשר למלחמה בהגירה הבלתי חוקית. כמו כן, השרים הסכימו לתמוך בתוכנית למתן תמיכה למהגרים חוקיים, לנקוט באמצעים חריפים נגד סוחרי אדם בלתי חוקיים וליעל את הסיוע הניתן ליבשת אפריקה.

  נציגים של למעלה מ- 50 מדינות נפגשו ברבאט, בירת מרוקו, והציעו להגביר את שיתוף הפעולה יותר לגבי סיור הגבולות היבשתיים והימיים, הקמת מערכת אירופאית-אפריקאית שתפקח על תנועת המהגרים ונקיטת אמצעים להגברת המודעות בנוגע לסיכונים של הגירה בלתי חוקית, בייחוד בקרב האוכלוסייה הצעירה ממדינות עניות מאד באפריקה.

  על פי התוכנית, המדינות ינסו לשנות את התהליכים להשבת המהגרים הבלתי חוקיים ולהבהיר את החוקים לגבי טיפולם על מנת לשמור על כבודם. כמו כן, הודגש הצד החיובי של ההגירה ע"י מתן תמריצים כגון הגדלת המכסות לסטודנטים אפריקאים באוניברסיטאות אירופאיות, הקמת פורום אירופאי-אפריקאי לעסקים וכן מתן עזרה למהגרים השבים למולדתם לצורך הקמת עסקים. הנציגים נמנעו מלדון על נושאים כגון שחיתות וניהול לא תקין, גורמים חשובים בהעמקת הפער הכלכלי בין שתי היבשות ובהפיכת יבשת אירופה למקלט לאוכלוסייה הצעירה והמובטלת באפריקה.


   

  עבור לתוכן העמוד