חדשות ופרסומי אשרא

  עלייה של 30% בביטוח סיכוני סחר חוץ; רוב הייצוא של התעשיות הביטחוניות

  7/11/2002


  גידול של 30% נרשם בעסקאות שנדרש להן ביטוח סיכוני סחר חוץ. כך עולה מנתוני החברה לביטוח סיכוני סחר חוץ, על שלושת הרבעונים הראשונים של השנה. החברה העניקה אישורים עקרוניים לביצוע עסקאות ייצוא מישראל, בהיקף 640 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

  החברה לביטוח סיכוני סחר חוץ מסרה, כי העסקאות שאושרו השנה ממומנות באשראים לטווחים בינוני וארוך, תקופות של שנתיים עד עשר שנים. הן התמקדו בתחומי התעשיות הביטחוניות, התשתית, האלקטרוניקה, הציוד הרפואי והתקשורת. להערכת החברה, עם מימוש העסקאות האלה יועסקו בפרויקטים הקשורים להן כ 6000 - עובדים בארץ.

  מנכ"ל IFTRIC, אורי ברנשטיין, אמר היום (ד') כי השנה התמקדה החברה בעידוד הייצוא לשווקים מתפתחים, אושרו ביטוחי סחר חוץ לייצוא לאוזבקיסטן (18%), לרפובליקה הדומיניקאנית (15%), סין (9%), קוסטה ריקה (9%), וונצואלה (7%) אזרבייג'אן (6%) , פרו (6%), הפיליפינים (5%), רומניה (5%), רוסיה, ומדינות אחרות (3%).

  החברה לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ מעמידה אמצעי מימון, שמאפשרים ליצואנים ישראלים להתחרות בתנאים דומים לאלה המקובלים אצל יצואנים של מדינות אחרות. כלי הסיוע העיקרי שלה הוא ביטוח אשראי לטווח בינוני וארוך, הניתן ע"י המערכת הבנקאית. היצואן מקבל את תמורת העסקה עם אספקת המוצרים, ללא תלות במועד החזר האשראי ע"י הקונה בחו"ל. היקף החשיפה של החברה בעסקאות ייצוא שהיא מבטחת, עמד בסוף הרבעון השלישי על 784 מיליון דולר. לטענת החברה, הקיף זה מאפשר ביצוע עסקאות ייצוא בהיקף של 1.5 מיליארד דולר. אמריקה הלטינית היא היעד העיקרי לביטוחים אלה (34%), מזרח אירופה תופסת 19% מהביטוחים, ובמזרח אסיה הוענקו 15% מכלל הביטוחים.

  גלובס

  עבור לתוכן העמוד