חדשות ופרסומי אשרא

  לראשונה: החב' הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ ביטחה עסקת יצוא למונגוליה בהיקף של כ - 5 מיליון דולר

  17/01/2005

   

  IFTRIC – החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ ביטחה, לראשונה, אשראי לעסקת יצוא במונגוליה. היקף האשראי שבוטח הוא כ – 5 מיליון דולר, לתקופה של 6 שנים. העסקה כוללת הקמת מפעל ליצור מוליבדן, מתכת המשמשת גם כתוסף לפלדה שתספק חברת מטל-טק מרמת חובב לחברת שים טכנולוג'י, חברה משותפת למטל טק ול - EMC – חברה המפעילה מכרות, בבעלות משותפת של ממשלות מונגוליה ורוסיה.

  המימון לעסקה יתבצע באמצעות ניכיון שטרות של הקונה המונגולי שיתבצע בבנק המזרחי. זאת, בגיבוי פוליסת הביטוח של אשרא לניכיון שטרות, המנטרלת את סיכון המדינה ואת סיכון אי התשלום של הקונה במקרים של אירועים פוליטיים ומסחריים. מנקודת ראותו של היצואן, ניכיון השטרות הופך את העסקה לעסקת מזומן – במקום עסקת אשראי בת 6 שנים.

  לדברי מנכ"ל IFTRIC, אורי ברנשטיין, IFTRIC היא אחת החברות הבודדות המוכנות לבטח עסקאות מורכבות לטווחי אשראי ארוכים במדינות מתפתחות, כמו מונגוליה. האשראי לעסקה במונגוליה ניתן במסגרת מאמצי החברה להשוות את תנאי היצואן הישראלי לאלה של מתחריו בעולם, ולהרחיב את שירותיה למספר מדינות רב ככל שניתן.

  חברת מטל טק ביצעה בעבר מספר עסקאות יצוא למדינות מתפתחות, בהיקפים של עשרות מיליוני דולרים, בסיוע IFTRIC. עסקת היצוא למונגוליה התאפשרה אודות לגמישות וליכולת המקצועית של צוות החיתום של IFTRIC.

  עבור לתוכן העמוד