חדשות ופרסומי אשרא

  החב' לביטוח סיכוני סחר חוץ (IFTRIC) הנפיקה פוליסת ניכיון שטרות מקיפה

  28/01/2004


  החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ (IFTRIC) הנפיקה במהלך חודש דצמבר פוליסה חדשה לטובת הבנקים – פוליסת ניכיון שטרות מקיפה.

  פוליסת ניכיון השטרות מאפשרת ליצואן לקבל ביטוח אשראי מהחברה ומימון מהבנק על בסיס הסכם המכירה (ההסכם המסחרי) ושטרות הקונה/הערב כאמצעי התשלום. היותה פוליסה מקיפה תאפשר להכליל עסקאות רבות במסגרתה, עפ"י הכללים הקבועים בה, תוך קיצור תהליכים וזמנים מרבי.

  יתרונה הגדול של הפוליסה, בנוסף להיותה כלי ביטוחי ומימוני, הוא כי האישור לביטוח על פיה מותנה בקבלת חוזה מסחרי ושטרות בלבד. כלומר, ללא צורך בחתימת הסכם הלוואה כנהוג בעסקאות מסוג אשראי קונים – תהליך הצורך משאבים רבים.
  על ידי שילוב IFTRIC בתהליך ניכיון השטרות יכולים הבנקים לבצע ניכיון גם עבור עסקאות יצוא באשראי לטווח בינוני וארוך (מעל שנה) במדינות מתפתחות, עסקאות בהן הסיכון הפוליטי ו/או המסחרי גבוה ואינו מאפשר לבנקים (או לחברות ניכיון אחרות) לקחת על עצמם את סיכון האשראי בעסקה או שמחירו אינו כדאי ליצואן.

  פוליסת ניכיון השטרות המקיפה מונפקת מראש לבנק ומפרטת בחובה את התנאים והתהליך לקבלת האישור לביטוח הניכיון המסוים. היה והעסקה, ההסכם המסחרי והשטרות המסוימים נבחנו ע"י הבנק ו-IFTRIC ועמדו בתנאים המקובלים, תאשר החברה את הביטוח על בסיס הפוליסה הקיימת. הבנק יקבל מהחברה ביטוח, באחוז חיסוי מסוים המציין את אחוז השתתפות החברה, כנגד אי פירעון השטרות בפועל בגין סיכונים פוליטיים ו/או מסחריים.


  בעקבות הוצאת הפוליסה החדשה צפויה החברה להשתתף בקרוב בניכיון שטרות בעסקאות יצוא לברזיל, קזחסטאן, קולומביה ופיליפינים. מנכ"ל החברה, אורי ברנשטיין, מוסר כי הפוליסה הינה שלב נוסף בשיתוף הפעולה בין הבנקים לחברה ותקל על מימוש עסקאות היצוא במדינות מתפתחות ועל יכולת המימון של היצואנים. כמו כן, מציין כי החברה פועלת לעריכת פוליסה דומה גם עבור עסקאות אשראי דוקומנטרי.

  עבור לתוכן העמוד