חדשות ופרסומי אשרא

  החב' לביטוח סיכוני סחר חוץ (IFTRIC) חתמה על הסכם לביטוח משנה עם מקבילתה ההולנדית NCM GERLING

  12/01/2003


  הסכם ראשון של חברה אירופית לביטוח אשראי עם מקבילה מחוץ לאיחוד האירופי החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ (IFTRIC) תתחיל בקרוב לספק, לראשונה, חבילת ביטוח סיכונים לעסקאות אשראי לטווחים בינוני וארוך בשיתוף עם מקבילתה ההולנדית - GERLING NCM מקבוצת הביטוח GERLING, השניה בגודלה בעולם המקיפה רבע מפעילות שוק ביטוח האשראי העולמי.

  לדברי מנכ"ל החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ, אורי ברנשטיין, הסכם זה ישפר את תנאי המימון של יצואנים ישראליים בעסקאות אשראי לפרויקטים במדינות מתפתחות. זהו פתרון ביטוחי שיאפשר מימון עסקות לחברות ישראליות הפעילות בהולנד, או משתפות פעולה עם חברות הולנדיות, תנאים מועדפים טובים מבעבר בקבלת מימון באירופה לעסקאות אשראי לטווחים בינוני וארוך. ברנשטיין ציין כי זוהי הפעם הראשונה שארגון לביטוח סיכוני סחר חוץ באיחוד האירופי, משתף פעולה עם ארגון ישראלי בתנאים שווים. עד היום, נחתמו הסכמים מסוג זה רק בין חברות בתוך האיחוד.

  במסגרת ההסכם, יקבל הלקוח חבילת אשראי אחת, המשותפת לשתי החברות ומספקת ביטוח מטעמן עבור פרויקטים שמקורם בישראל ובהולנד ומתנהלים במדינות מתפתחות. ברנשטיין אמר כי הסכם זה מהווה חלק מהמדיניות הקיימת לשיפור תנאי התחרותיות של יצואנים ישראליים בחו"ל והשוואתם לאלו של מתחריהם. בהקשר זה ציין כי החברה הינה גם מבטחת משנה של MIGA- המוסד לביטוח השקעות של הבנק העולמי, בעקבות הסכם שנחתם לפני כחצי שנה.

  החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ IFTRIC הינה חברה בבעלות ממשלתית מלאה, הפועלת במסגרת משרד התמ"ס ומלווה עסקות יצוא בביטוח מימון אשראי לטווחים בינוני ארוך - משנה ועד 10 שנים. מטרת פעילותה היא לעודד ולתמוך בפעילות יצואנים ישראליים בחו"ל באמצעות מתן כלי סיוע מימוניים ייחודיים המאפשרים ליצואנים הישראלים להתחרות בתנאים דומים לאלו הניתנים ליצואנים ממדינות אחרות בשוקי העולם. החברה מתמקדת בליווי עסקות מסקטורים שונים, בעיקר פרויקטים בתחומי התשתית, אנרגיה, תקשורת, חקלאות והתעשיות הביטחוניות. החברה מטפלת בכ- 10% מכלל היצוא של מדינת ישראל (ללא יהלומים), ותומכת בפעילות היצוא של 80% מהיצוא למדינות מתפתחות, בהן ברזיל, תורכיה, וונצואלה, רומניה, אוזבקיסטאן, קזחסטאן ואחרות.

  ארד תקשורת

  עבור לתוכן העמוד