חדשות אשרא

  אשרא חתמה על הסכם לביטוח ומימון משותף עם U.S.ExIm-Bank, מקבילתה האמריקנית

  8/03/2009

  ההסכם צפוי להקל על יצואנים ישראלים המשתפים פעולה בעסקאות עם חברות אמריקאיות

  אשרא, החברה הממשלתית לביטוח יצוא, חתמה לאחרונה על הסכם לביטוח משנה ומימון משותף עם ExIm-Bank US –החברה הממשלתית מארצות הברית, המבטחת עסקאות סחר חוץ.
   ההסכם לשיתוף פעולה בין החברות, מבוסס על הכרתן בצרכים של יצואנים משתי המדינות- ישראל וארצות הברית, לספק סחורות ושירותים שמקורם ביותר ממדינה אחת,  זאת כדי לשפר את הסיכויים להצלחה בביצוע עסקאות במדינות זרות.

  ההסכם מהווה למעשה יוזמה משותפת שהחלה בפגישה של דודי קליין, סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי  של אשרא עם יו"ר ExIm-Bank US, ג'יימס לאמבריאט, JAMES LAMBRIGHT]  ] בזמן ביקור שערך בישראל. ההסכם נחתם לאחר משא ומתן בו השתתפו נציגי שתי החברות. 

  ארנון איקן מנכ"ל אשרא: "ההסכם החדש יציע ליצואן הישראלי שרות ברמה שלone stop shop  באמצעות פוליסת ביטוח אחת. זאת לעומת המצב הקודם, בו במקרים שהיו מעורבים בעסקה מוצרים משתי המדינות, נדרש היצואן הישראלי לגייס מספר חברות ביטוח להסכמי שיתוף פעולה פרטניים על מנת לקבל  פתרון טוב לעסקה"

  עד היום מומנו במסגרת ההסכם, מספר עסקאות בהיקפים של מיליוני דולרים בודדים לסין  ולברזיל, בעיקר בתחום הציוד הרפואי והציוד החקלאי.  לאחרונה אישרה חברת אשרא, עסקה בהיקף של כמה עשרות מיליוני דולרים למדינה באפריקה שעתידה להיות ממומנת באמצעות ExIm-Bank US ואשרא. מדובר  בעסקת יצוא של קבוצת LR    הישראלית, שלה ניסיון רב בהקמת פרויקטים מגוונים באפריקה. העסקה שאושרה הינה עסקה ייחודית להקמת פרויקט בתחום החקלאות והדיור ביבשת האפריקאית ועשויה לתרום רבות להתפתחות הכלכלית- חברתית של האזור. איתן סטיבה, מבעלי קבוצת LR, אומר בעקבות העסקה, כי התממשות הפרויקט בדרך מימונית זו תוכל להביא להקמתם של פרויקטים דומים במדינות נוספות באזור, ולתרום רבות הן ליצוא הישראלי והן להתפתחות של אזורים באפריקה.
  ExIm Bank US הינה חברת ביטוח ממשלתית עצמאית, המסייעת במימון אשראי ליצואנים בארצות הברית, המייצאים סחורות ושירותים אל מעבר לים, בין השאר על ידי מתן ביטוח אשראי, המגן כנגד אי תשלום של הקונה מסיכונים פוליטיים ו/או מסחריים, בדומה לאשרא בישראל. שתיים מהמטרות העיקריות של ExIm Bank US הן הגדלת היצוא של מוצרים ושירותים סביבתיים מארצות הברית, הנדרשים במדינות המתפתחות, והרחבת מספר העסקים הקטנים בארצות הברית, בעזרת שימוש במגוון התכניות שהחברה מציעה.

  עבור לתוכן העמוד