חדשות אשרא

  נסללה הדרך לפתיחת השוק הוייטנאמי בפני היצואנים הישראלים

  24/03/2009

  ראשי אשרא, חברת הביטוח הממשלתית לסיכוני סחר חוץ, יצאו לוייטנאם בכדי לאפשר את יישום הפרוטוקול הפיננסי שנחתם בין שתי המדינות.
  בשבוע שעבר (15-19/3/09) יצאו בכירי אשרא, חברת הביטוח הממשלתית לסיכוני סחר חוץ,  לסבב פגישות בוייטנאם על מנת להתחיל ביישום הפרוטוקול הפיננסי אשר נחתם בין שתי המדינות בשנה שעברה. הפרוטוקול הפיננסי מעמיד לרשות היצואנים הישראלים, קו אשראי לביצוע עסקאות עם חברות וייטנאמיות, בהיקף של 150 מיליון דולר לרכישת מוצרים ישראליים.
  יו"ר דירקטוריון אשרא, רו"ח עובד בן דוד, ומנכ"ל אשרא, ארנון איקן, נפגשו בוייטנאם עם נציגי גופים ממשלתיים ביניהם משרד האוצר הוייטנאמי, לשכת המסחר והתעשייה של וייטנאם – V.C.C.I והבנק הוייטנאמי הממשלתי BIDV האחראי על תפעול הפרוטוקול הפיננסי  מהצד הוייטנאמי.
  רו"ח בן דוד: "קיום המפגשים בין הצדדים היה קריטי להפעלתו המוצלחת של הפרוטוקול הפיננסי, אפשר בהחלט לומר, כי נסללה הדרך לפתיחת השוק הוייטנאמי בפני היצואנים הישראלים. התרשמנו שהוייטנאמים מבינים את החשיבות של הסחר בין שתי המדינות ובהחלט יפעלו לקידומו"
  במו"מ שהתקיים עם משרד האוצר הוייטנאמי ובנק BIDV, הוסכם ע"י הצדדים כיצד ליישם את הפרוטוקול וכן נקבע כי יעשה מאמץ משותף של שני הצדדים, לטפל בבקשות שיגיעו במסגרת הפרוטוקול בטווחי זמן מהירים.
  ארנון איקן, מנכ"ל אשרא: "הפרוטוקול הפיננסי מהווה תשתית חשובה ומרכזית לקידום יחסי הסחר בין המדינות ומאפשר הגדלת היקף העסקאות בין חברות ישראליות לבין חברות וייטנאמיות במגוון של תחומים. לפרוטוקול שני מסלולים: ל – 8 שנים ו – 10 שנים כאשר הריבית על ההלוואות במסלולים אלה היא ריבית ניידת. התנאים הפיננסיים במסגרת הפרוטוקול הינם זולים ונוחים לשני הצדדים הישראלי והוייטנאמי ומגובים בערבויות של ממשלות ישראל ווייטנאם".
  הנספח המסחרי בשגרירות ישראל בהנוי, רן יחזקאל, אשר תיאם את הביקור, ארגן גם 3 סמינרים לחברות וייטנאמיות ולחברות ישראליות שפועלות בוייטנאם, במסגרתם, נפגשו ראשי אשרא עם למעלה מ-50 חברות שהביעו עניין בפרוטוקול. הרצאה נוספת של מנכ"ל אשרא ניתנה בפני משלחת הטלקום הישראלית שהגיעה לוייטנאם במהלך אותו שבוע.
  מהנספחות המסחרית בוייטנאם נמסר כי סבב הפגישות של ראשי אשרא עם נציגי הממשל וחברות וייטנאמיות יצר הד משמעותי בתקשורת המקומית ובקרב התעשייה. כתוצאה מהביקור כבר הגיעו לנספחות המסחרית בשגרירות ישראל בוייטנאם מספר פניות של חברות וייטנאמיות, בין היתר של שניים מהמפעילים הסלולאריים הגדולים, ע"מ לבדוק אפשרות לעסקאות עם יצואנים ישראליים במסגרת הפרוטוקול הפיננסי.

  עבור לתוכן העמוד