לקוראים שלום,

1/04/2012

אני שמח להציג בפניכם את הניוזלטר העסקי של אשרא במתכונת מורחבת ומשופרת. הניוזלטר עבר מתיחת פנים רצינית והוא כולל היום, בצד ידיעות כלכליות אודות מדינות יעד כבעבר, גם חדשות, כתבות, ראיונות ומידע עסקי שימושי.

בהפקת הניוזלטר החדש אנו רואים ביטוי למחויבות שלנו לספק ללקוחותינו מידע עדכני, אשר יכול לסייע בתכנון העסקי.

הניוזלטר במתכונת החדשה הוא חלק ממכלול רחב של תנופת עשייה בחברה. אנו פועלים יד ביד עם היצואנים והממשלה על מנת להרחיב את אפשרויות הפעולה בשווקים המתפתחים, המציגים שיעורי צמיחה גבוהים, אך מטבעם הם גם עתירי סיכונים מסוגים שונים.

אני מאמין, כי הרחבת היצוא הישראלי יכולה להיעשות בעיקר למדינות המתפתחות, שם עוד לא מיצינו את הפוטנציאל ואת היתרון היחסי הישראלי, והיא יכולה להיעשות רק עם ביטוח סיכונים מסחריים ופוליטיים, המאפשר להוריד את סיכון החשיפה.

למעשה, מרבית המאמץ שלנו הופנה עד כה לסייע לייצואנים ולמשקיעים הישראליים, הפועלים במדינות המתפתחות אל מול סיכונים פוליטיים ומסחריים, במטרה למזער אותם ולהבטיח גיבוי ממשלתי לפעילות בארצות אלה.

במהלך השנה האחרונה התחלנו בחיסוי מדינות חדשות והרחבנו את החיסוי הביטוחי למדינות המדורגות בסיכון גבוה. החברה אישרה, לראשונה, פרויקטים במדינות כמו אוקראינה, זמביה, אתיופיה, ניגריה, קמבודיה ומצרים. במקביל, הרחיבה החברה את החיסוי הביטוחי לטורקמניסטאן, בלרוס, גבון, גאנה, פיליפינים ווייטנאם.

בתקופה האחרונה הגיעו אלינו פניות מיצואנים ישראלים המבקשים לראשונה לבטח עסקאות יצוא למדינות מערב אירופה, זאת נוכח המשבר הכלכלי הפוקד את גוש האירו.

בשנים האחרונות חווה אשרא גידול בפעילות העסקית, בין היתר בגלל הצורך ליטול סיכונים גבוהים יותר בעידן של משבר גלובלי, לצד הרחבה יזומה של היקף השירותים והמוצרים שלנו, שהביאה לגידול בהיקף והעסקאות הפעילות העסקית והרחבת מעגל המבוטחים.

אני מקווה, כי תמצאו עניין בניוזלטר החדש ונשמח לקבל היזון חוזר מכם לגבי התכנים, לרבות הצעות למידע שהייתם מעוניינים לקבל וטרם בא לידי ביטוי.

קריאה נעימה ומועילה!

בברכת חג פסח שמח וכשר,
צבי חלמיש, מנכ"ל
אשרא - החברה הישראלית לביטוח סיכוני סחר חוץ בע"מ

עבור לתוכן העמוד