סמנכ"ל פיתוח עסקי של חברת "אגריגו": אשרא איפשרה לנו לצמוח

4/11/2012

שי זילברמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי של חברת "אגריגו", המייצאת תשומות חקלאיות, מספר על הפעילות במדינות השווקים המתעוררים, בדגש על מדינות בריה"מ לשעבר, ועל תרומתו הקריטית של ביטוח האשראי להבטחת האטרקטיביות של עסקאות היצוא

העובדה שישראל היא מעצמת יצוא בכל הקשור לתשומות חקלאיות היא כבר בגדר חדשות ישנות. אבל בכל פעם אתה מופתע מחדש לגלות עד כמה עמוקה הפעילות של חברות ישראליות במגזר החקלאי במדינות שונות בכל רחבי הגלובוס. קחו למשל, את "אגריגו", שאמונה על פיתוח ויישום פרוייקטים בעולם החי ואשר באמצעות שילוב של טכנולוגיה מתקדמת וחוצפה ישראלית ביססה לעצמה מעמד מוביל בשווקים החקלאיים במדינות ברית המועצות לשעבר. החברה שברה לאחרונה שיא בתנובת בשר מעופות פטם במסגרת פרוייקט תשומות חקלאיות במדינת בלרוס.

"הפרויקט בבלרוס הוא חלק מפעילות ענפה שלנו בשווקים המתעוררים, במיוחד במדינות כמו רוסיה וביבשת אפריקה, שם קיים פוטנציאל גדול לשיווק היכולות הישראליות במשק החי", אומר שי זילברמן, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת אגריגו, המדגיש כי מדובר בחברה מוטת ייצוא ש-80% מפעילותה מיועדים לייצוא. הדבר נובע מקוטן השוק בארץ, אשר בנוסף סובל גם מרווחיות נמוכה, עודף רגולציה והצפה של מוצרים, הדוחפים את החברות לחו"ל.

"השווקים המתעוררים בחו"ל הם ענקיים", מדגיש זילברמן. "יש בהם פוטנציאל עסקי בלתי נדלה שנובע מתהליכי העיור העצומים. חקלאים נוטשים את האזורים הכפריים לטובת הערים והדבר מביא הן לירידה בהיקף העוסקים בחקלאות והן לגידול בביקוש למוצרי חלב, ביצים ובשר, שמאפיין חברות עירוניות. במקביל, החקלאות במדינות אלה עוברת תהליכי תיעוש. כל זה מגביר את הביקוש לפרוייקטים חקלאיים אינטגרטיביים, שבמסגרתם הלקוחות רוכשים את כל המכלול. לא רק לולים, אלא גם מכון תערובות, מדגרות, משחטות ואפילו טיפול בשפכים. התהליכים דורשים ידע ומומחיות במטרה להבטיח תזמון וסינכרון מדויק של כל תהליכי הייצור".

מענה הוליסטי
לדברי זילברמן, החברה פעילה בשני תחומים מרכזיים: הראשון הוא טכנולוגי. "אגריגו" מתמחה ביצירת מערכת מיקרו-אקלים המבודדת את מתחם הגידול מהשפעות חיצוניות ומאפשרת לגדל בעלי חיים - עופות, בקר, חזירים ודגים- בתנאים אופטימליים היוצרים בסופו של דבר תנובה גבוהה לעומת ההשקעה. הציר השני הוא מתן מענה הוליסטי ליזמים ומשקיעים הפועלים בתחום החקלאי. לא כל המשקיעים בתחום הם מומחים חקלאיים, אלא פשוט אנשי עסקים המצפים להשאת ערך על השקעתם. במקרה זה החברה מספקת להם פתרון כוללני ומקיף,  הכולל לא רק את המבנים, הציוד, הריהוט והטכנולוגיות אלא גם פתרון ייעוצי, הדרכתי ופיננסי.

"הלקוחות בחו"ל נחלקים לשניים. יש כאלה שאין להם את ההון הנדרש, מעבר להון עצמי מינימלי, ואז אנו באים גם עם פתרון פיננסי. אלה שיש להם יכולת לקבל אשראי מעדיפים הלוואות בריבית נמוכה יותר מאשר בארץ המוצא שלהם, ובמובן זה ישראל, בשל אמינותה ויציבותה, מספקת היום הלוואות בריבית נמוכה ומתחרה בכך עם מדינות אחרות, בהן מדינות אירופאיות גדולות כמו גרמניה. זה חלק מהמאבק שלנו על נתחי שוק בשווקים בחו"ל, כאשר הפנים שלנו עכשיו מופנים גם לאסיה ולאפריקה, לאחר שביססנו את הפעילות במזרח אירופה".

כאן נכנסת לתמונה חברת "אשרא" המלווה את אגריגו בפעילותה בשוקי חו"ל ולמעשה סייעה לה בחדירה לחלק מן השווקים, ובמיוחד למדינות חבר העמים, שם רשמה החברה זינוק בפעילותה.  "האפשרות שלנו לספק חבילת מימון נסמכת ברובה על ביטוח האשראי של 'אשרא' והוא מהווה תשתית קריטית ביצירת חבילה אטקרטיבית שבלעדיה אין בכלל טעם לגשת למכרזים גדולים. למעשה, 'אשרא' היא הגוף שאיפשר ומאפשר לנו לצמוח", מסכם זילברמן.

עבור לתוכן העמוד