קורין גנור, ממערך סחר החוץ של בנק דיסקונט: יש לפתח מוצרי אשראי וביטוח נוספים

27/02/2013

אין ספק שהייצוא למדינות רבות בעולם, כגון ברזיל, סין, וייטנאם, הרפובליקה הדומיניקאנית, גיאורגיה, אזרבייג'אן ומדינות שונות באפריקה, לא היה מתאפשר לולא העובדה כי המדינה מספקת כיסוי ביטוחי באמצעות אשרא, ה- Export Credit Agency (E.C.A - חברה לביטוח סיכוני סחר חוץ) המקומית. ל- E.C.A תפקיד חשוב בתמיכה בייצוא שהינו מנוף צמיחה מרכזי בכל מדינה בעולם ככלל ובישראל בפרט, שהיא מדינה מוטת-ייצוא.

במהלך השנים עבדתי עם  E.C.A’s שונים ואני חייבת לציין את חשיבות הקשר עם אשרא כגוף מקצועי לקידום עסקים ולקוחות, במיוחד בכל הקשור להערכת סיכונים ("Risk Assessment"). עם זאת, מניסיוני בעבודה בתחום, נראה כי נכון יהיה לפתח מוצרים נוספים על מנת להעמיק את התמיכה בייצוא, לדוגמא: הגדלת ה- Capacity, ביטוח להון זר, גידור מטבע, מימון פרויקטים בחו"ל, "Funding Solution", כיסוי ל- "United Loans" וכן לעבור מ- "Made In" ל- "Made By", כמו במדינות רבות בעולם.

לאחר התנסות ארוכה בתעשייה בתחום הכספים, תוך התמחות בסחר חוץ, קיבלתי את ההחלטה לעבור לעולם הבנקאות. תפקידי הראשון בבנקאות היה לפני 12 שנה בבנק BNP Paribas, אחד מהבנקים הגדולים והמובילים בעולם. כחלק מתפקידי בבנק עבדתי יחד עם צוותים בינ"ל והעשרתי רבות את ניסיוני בתחום סחר החוץ. העבודה מול הצוותים המקומיים ממדינות שונות העמיקה את הידע שלי בנוגע להתנהלות העסקית מול לקוחות שונים ברחבי העולם. כנציגה של הבנק בתחום ה – "Structured Finance", טיפלתי בקידום העסקים עם חברות ישראליות. במהלך העבודה מולן הענקנו ידע רב ופתחנו בפניהם רשת של קשרים עסקיים גלובליים.

לאחרונה, הצטרפתי לבנק דיסקונט. כידוע, לדיסקונט, ניסיון רב שנים במכשירי סחר חוץ והוא מהחלוצים בארץ בתחום המימון. אגף סחר חוץ פועל במסגרת החטיבה העסקית בבנק ומעניק שירותים מגוונים ללקוחות מהמגזרים העסקיים השונים העוסקים בסחר בינ"ל (יבוא, יצוא, מימון, מכשירים פיננסיים וכו'). דגש רב מושם על פיתוח הקשר האישי והישיר מול הלקוחות, במקביל לקשר השוטף של הלקוח מול מנהל העסקים שלו, וזאת במטרה להעמיק את הפעילות מול הלקוחות.

הבנק פועל להמשיך ולקדם תחום זה ולפתח יכולת של מתן כל השירותים תחת קורת גג אחת ("One Stop Shopping") לשירותים כדוגמת מכתבי אשראי, ערבויות, פקטורינג, פקטורינג הפוך, אשראי קונים, אשראי ספקים ועוד. במסגרת תפקידי בדיסקונט אפעל לפתח את תחום המימון בסחר חוץ במטרה להפוך את הבנק לגורם משמעותי בתחום בארץ ובעולם.

בכוונת הבנק לנצל את הידע, ההיכרות והניסיון הבינ"ל הרב שצבר בכדי להציע פתרונות ייחודיים ויצירתיים המותאמים באופן אישי לכל עסקה. אנו מתכוונים להעניק לייצואנים הישראלים את היצע הכלים של הבנק על מנת שיגיעו למיצוי אופטימלי של הזדמנויות מימון בעסקאות בין-לאומיות.

עבור לתוכן העמוד